Golf na olympiádě (3.): Ondřej Lieser vstoupí do her po boku světových hvězdV pátek 23. července budou zahájeny v Tokiu Letní olympijské hry, golfový turnaj mužů odstartuje o šest dnů později. Mezi 60 vyvolenými, kteří se budou ucházet o tři medaile, bude i český golfista Ondřej Lieser. Pro devětadvacetiletého člena European Tour to bude vrchol dosavadní kariéry, zahraje si po boku největších světových hvězd.

Když před lety zmínila česká mužská golfová jednička, že jeho cílem je dostat se pod pět olympijských kruhů, nezdálo se být jeho přání příliš reálné. Ano, redukovaný žebříček, který výrazně omezuje řadě nejvyspělejším zemím start většího množství hráčů, sice dává šance i zástupcům dalších zemí. Jenže Češi ještě poměrně nedávno neměli ani stálou kartu na Challenge Tour…

Jenže Ondra prožil loni skutečnou golfovou pohádku a své předsevzetí dokázal dotáhnout. V závěru sezóny vyhrál dva turnaje právě v druhé nejvyšší evropské sérii, stal se vítězem celé série a také členem prestižní European Tour.  Následný postup do Tokia je největším úspěchem golfové kariéry, která nebyla vždy přímočará, ale poslední sezóny je na vzestupu.

Ondřej se netají, že důvodem je i fungující rodinné zázemí. Proto nezapomíná pravidelně poděkovat manželce Michaele, s kterou má dceru Elizabeth. „Byl jsem dojatý. Od našeho seznámení se můj život zcela změnil, tehdy už jsem málem skončil s golfem, takže to je i její výhra,“ připomněl loni v listopadu po největším výsledku českého mužského golfu.

Zlomovým okamžikem na hřišti pro absolventa sportovního gymnázia v Pardubicích bylo vítězství na berounském turnaji WGM Czech Open před pěti lety. Kdysi velký talent českého golfu dostal znovu chuť ve sportu, kterému se věnuje od devíti let, něco velkého dokázat. Následovala vítězství a pódiová umístění na Pro Golf Tour, kde mimo jiné sehrál před třemi lety rekordně dlouhé play-off - o vítězství se rozhodovalo až na desáté dodatečné jamce.

Profesionálem je český olympionik už devět let, ale start v Tokiu pro něj bude dosud největší výzvou. Do Japonska odletí v pátek 23. července jako 251. hráč světového žebříčku. Na European Tour v letošní sezóně třikrát prošel cutem, vydělal si 22.758 eur a nejlépe skončil na 30. místě. Jak se umístí na olympijském turnaji po boku svého caddyho Jana Brumlicha?

Sledujte Ondru na jeho webových stránkách, Facebooku nebo Instagramu. Informace o olympijském golfovém dění bude možné na specializované facebookové stránce.


Zajímavosti

Golf na olympiádě (3.): Ondřej Lieser vstoupí do her po boku světových hvězd

V pátek 23. července budou zahájeny v Tokiu Letní olympijské hry, golfový turnaj mužů odstartuje o šest dnů později. Mezi 60 vyvolenými, kteří se budou ucházet o tři medaile, bude i český golfista Ondřej Lieser. Pro devětadvacetiletého člena European...

všechny zajímavosti

Víte, že

Golfová hůl

Golfová hůl je hůl používaná v golfu k odpalování míčků. Každá hůl je složená z grafitového nebo ocelového shaftu, pogumovaného držadla, které se nazývá grip, a z dřevěné, ocelové nebo syntetické hlavy. Hole se dělí na tři základní druhy: dřeva (anglicky woods), která jsou používána pro dlouhé, přibližovací odpaly; železa (anglicky irons), která jsou z holí nejvíce univerzální a puttery, které se používají ke hraní míčku na jamkovišti. Všechny hlavní druhy holí jsou...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Dny otevřených dveří

Česká Lípa

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde