Golf v podzámčí: nádherná zkušenost v krásném prostředíGolfová hřiště v České republice dokážou překvapit svou rozmanitostí. Hraje se v místech, která prošla důkladnou rekultivací, v krásně zasazených místech v horách a podhůří, předměstí velkých městských aglomerací, ale také například v zámeckých parcích, nebo alespoň hradům a zámkům nadosah.

Zahrát si golf v zámeckém parku? Takovou možnost máte hned na několika hřištích v Česku. A nutno říct, že vždy je to zážitek, který ukojí všechny golfistovy touhy. Ke sportovní výzvě se přidává výjimečnost a duch prostředí zámeckého parku, do něhož jsou hřiště citlivě zakomponována. A navíc sportovní zážitek můžete spojit s následnou prohlídkou místní kulturní památky, pokud je samozřejmě otevřena veřejnosti.

Zahrát si v zámeckém praku je sice nádherná zkušenost, ale také často nijak snadná. Především proto, že fairwaye jsou úzké a lemovány vzrostlými stromy, s množstvím vodních pastí. Asi už nikdo nespočítá, kolik utopených míčků spočívá na dně jezera na deváté jamce hřiště u zámku Štiřín, jednom z nejtěžších pětiparů v Česku.

Zahrát si golf v zámeckém parku můžete i na severu Moravy. V Šilheřovicích na dohled romantického zámku se secesními prvky a už cestou po první jamce nemůžete přehlédnout ani rozlehlou Neptunovu kašnu, která prošla nedávno rekonstrukcí. V nedalekých Kravařích je osmnáct jamek zasazeno do anglického parku kolem místního barokního zámku. Charakter hřišti vtiskly staleté stromy i množství vodních překážek.

Harmonii, klid i výzvu zažijete na hřišti v anglickém parku u klasicistního zámku Kynžvart, u kterého navíc končíte hru na zdejším 18. greenu. Zámeček, který se změnil v hotel, je centrem resortu Konopiště, které nabízí dvě osmnáctky Radecký a D’Este plus veřejnou devítku, vyhlášená turistická atrakce je nedaleko.

Nevšedním zážitkem jsou i malebné devítky v Bechyni a Hrádku u Nechanic, stejně jako v Krásném Dvoře, byť hřiště v místním anglickém parku má jen šest jamek a je určeno spíše pro začátečníky. Naleznete na něm ale krásný novogotický templ. Skvěle si zahrajete na šestijamkovém veřejném hřišti s parem 18 ve Slavkově u Brna (Golf Resort Austerlitz), které je přímo ve zdejším zámeckém parku. Zámek Mystěves je zase středobodem stejnojmenného golfového areálu s anglickým parkem.

Ale jsou samozřejmě i hřiště, která sice nenaleznete přímo v zámeckém parku, ale historická stavba k nim tak nějak patří, především kvůli výhledu na něj, jak jsou na to zvyklí hráči v Hluboké nad Vltavou. Zapomenout nemůžeme na nádherné kulisy slavného hradu Karlštejn ležícího na protější straně údolí stejnojmenné osmnáctky, nadohled hradu je jaké golfové hřiště v Grabštejně.


Zajímavosti

Golf na olympiádě (3.): Ondřej Lieser vstoupí do her po boku světových hvězd

V pátek 23. července budou zahájeny v Tokiu Letní olympijské hry, golfový turnaj mužů odstartuje o šest dnů později. Mezi 60 vyvolenými, kteří se budou ucházet o tři medaile, bude i český golfista Ondřej Lieser. Pro devětadvacetiletého člena European...

všechny zajímavosti

Víte, že

Osmnáct jamek

Standardní hřiště se skládá z osmnácti jamek s normou 72 ran. Existují však hřiště dvanáctijamkové, devítijamkové, nebo dokonce jen šesti jamkami. Nejsou však ani vyjímkou resorty s 27, 36 i více jamkami. 

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Dny otevřených dveří

Česká Lípa

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde