Návrat ke golfu? Není nic jednoduššího!Otevření veřejných sportovišť přineslo také restart golfových hřišť. Řada dříve aktivních golfistů tak začala zvažovat, jakým způsobem se znovu vrátit do golfového světa. Věřte nám, že není nic jednoduššího. A jedním dechem dodáváme, že stav českých greenů a fairwayí je po mírné zimě letos opravdu výtečný!

Dotazů na startu sezóny, která začala kvůli pandemii tak nešťastně, přichází nebývale mnoho. Zní pokaždé obdobně: Golf jsem už hrál/a, měl/a jsem i handicap, ale pár let jsem se mu nevěnoval/a. Co mám udělat, abych znovu mohl/a začít hrát, a kde zjistím svůj handicap?

Odpověď není složitá: Chcete opět začít hrát golf a již jste dříve získali osvědčení o hře golfu, nebo ještě dříve tzv. zelenou kartu? Pak můžete rovnou vyrazit na golfová hřiště, protože recepce hřišť vás dohledají v databázi ČGF. Vaše oprávnění je totiž stále platné. K čistě rekreačnímu golfu žádnou jinou registraci nepotřebujete, zvláště pokud využijete řady míst, která fungují na principu veřejných hřišť – především pak akademie. Chcete-li obnovit své členství v klubu, kontaktujte ideálně svůj bývalý klub, nebo se na recepci hřiště, kde chcete hrát, domluvte na dalším postupu. Vstupem do golfového klubu také znovu aktivujete svůj HCP.

Nebo si můžete vybrat z bohaté nabídky jiných klubů sdružených v ČGF.


Zajímavosti

Devět pravd o golfu / 3. pravda: Zdraví a životospráva

Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již v roce 2010 vědecky podložená doporučení s názvem 'Global Recommendations on Physical Activity for Health', který stanovuje doporučenou dobu, intenzitu a frekvenci fyzické aktivity prospěšné pro zdraví....

všechny zajímavosti

Víte, že

Golfový míček

Golfový míček je míč speciálně navržený pro golf. Podle přílohy k pravidlům golfu nesmí tento míček vážit více než 45,93 g, jeho průměr nesmí být menší než 42,67 mm a nesmí se znatelně lišit od koule. Historicky se vyráběly jako první kožené míčky plněné peřím. Zajímavostí je, že golfový míček inspiroval za 2. světové války britské konstruktéry k vývoji speciálních skákajících pum pro ničení německých přehrad.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 110 hřišť

Navštivte jedno
z 110 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Zábavné golfové Soutěže

Golf Club Hradec Králové

přehled akcí
© Bav se golfem 2020

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde