Olympijské festivaly



Olympijské hry v Tokiu se budou konat sice bez zahraničních fanoušků, ale atmosféru her můžete naplno prožít v rámci Olympijských festivalů v Praze a Brně, které startují od 23. července 2021. Golf se po úspěšné prezentaci na minulých hrách stal účastníkem her i v Tokiu, kde nás budou reprezentovat hned dva čeští zástupci.

Fanděte jim s námi! Navštivte nás na Olympijském festivalu a vyzkoušejte si golf.

 

Olympijské festivaly 23. 7. – 8. 8. 2021

Není možné přenést golfové hřiště do Olympijského festivalu. Přesto jsme se o to pokusili a připravili pro vás stanoviště, na kterých si můžete skvěle vyzkoušet tři základní golfové údery. Přijeď a vyzkoušej si všechna stanoviště. Získáš novou sportovní zkušenost, a navíc i golfový dárek.
Zveme tě do ZÓNY Bav se golfem na Olympijský festival do Prahy nebo do Brna. Je to jedinečná příležitost.

 

DRIVING RANGE – vyzkoušej si golfový švih na plno.

Na tomto stanovišti si můžeš vyzkoušet odpalování dlouhých ran. Švih vyžaduje plnou koncentraci a je náročný na techniku. Ukážeme ti základní postavení, držení hole a zásady švihu. Důležité je, aby míček letěl vzduchem a nekulil se po zemi. Driving range je na většině golfových hřišť. Míčky, které ti pronajmou na recepci, se neodpalují do sítě jako u nás na Olympijském festivalu, ale do prostoru dlouhého až 300 metrů. Nemusíš je sbírat.

 

PUTTING GREEN - vyzkoušej si zahrát míč do jamky.

Na tomto stanovišti tě naučíme správně patovat a zahraješ si své první míčky do golfové jamky. Není to tak jednoduché, jak se zdá. I když je tráva na greenu pečlivě střižená a hladká, tak zvlnění znesnadňuje dohrát míč do jamky. Instruktor ti ukáže držení, případně si můžete mezi sebou zasoutěžit, na kolik úderů zahraješ míček do jamky na předem určeném počtu jamek.

 

CHIPPING GREEN - vyzkoušej si přihrávku na přesnost.

Na tomto stanovišti si můžeš vyzkoušet krátké přihrávky, které v golfu většinou rozhodují o tvém výsledku. Nejenom dlouhé rány jsou totiž v golfu důležité. Přesnou přihrávkou k jamce můžeš napravit chybu předcházející rány. Hraj co nejblíže k praporku.

 

SNAG: pro děti od 3 let.

Stanoviště SNAG je věnováno převážně dětem. SNAG je pro ně bezpečný a nehrozí jim žádné zranění. Vyzkouší si své první údery, nácvik základních golfových dovedností - postoj, švih, golfový úder. Typ holí a míčků dává možnost trénovat i v tělocvičně. SNAG proto používají i školy v rámci projektu Se školou na golf. Informujte se ve vaší škole o možnosti golfu jako nepovinného předmětu. Je to možné.

 

 

Víte, že...?

  • Golf si na světě pravidelně užívá 60 miliónů lidí především proto, že je všestranný, nabízí příležitost poznat nové přátele, je fyzicky náročný, ale přesto relaxační, žádné kolo (18 jamek) není nikdy stejné. To všechno v krásném prostředí golfových hřišť.
  • První písemná zmínka o golfu je z roku 1457. Pravidla golfu byla sepsána v roce 1744. Jejich podstata platí dodnes. Hraj míč tak, jak leží.
  • Česká golfová federace slaví letos 90 let.
  • V ČR máme 105 golfových hřišť a mnoho tréninkových areálů.
  • Aktivně u nás hraje více než 52 tisíc lidí, z toho 16 tisíc žen a 6 tisíc dětí do 18 let. Golf je šestý největší sportovní svaz v ČR.

Zajímavosti

Golf je také týmovým sportem, nejen při Ryder cupu

Golf není pouze individuálním sportem. Týmové soutěže v tuzemsku i na mezinárodní scéně jsou stále populárnější a stejně tak je oblíbený i systém hry na jamky, který se v takových turnajích...

všechny zajímavosti

Víte, že

Modré džíny

Nejméně vhodné jsou na golf, stejně jako pro většinu jiných sportů, modré džíny. Kdysi znamenali nižší společenský status. Dnes je nenosíme pro jejich nepraktičnost. Golfová etiketa naopak doporučuje nošení trička s límečkem (nebo se stojáčkem) a dlouhé kalhoty. Pokud kraťasy, tak ke kolenům. Moderní doba však do golfu přinesla uvolněný styl. Proto než se vypravíš na golf, stačí zvolit sportovní a komfortní oblečení a pohodlné boty.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Sobotní dětská akademie

Čertovo Břemeno

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde