Obojí. Někdo si rád hraje, někdo raději soutěží. Záleží, co upřednostňuješ. Věkem se ale po všechny stává především hrou, zábavou. Sportovní výkon však nelze podceňovat. Víš kolik kilometrů můžeš při hraní golfu nachodit? Klidně až 12 kilometrů. A taky se při něm docela zapotíš, ne že ne. Na golfu se totiž chodí velmi svižně, k tomu připočti výšlapy do kopců a na konci hry zjistíš, že to zase takových oddych nebyl. A co adrenalin, napětí, dramatičnost? Toho si užiješ do syta. Ať už při hře o nejdelší odpal, ve hře na přesnost nebo v napínavých týmových soutěžích. Golfu napětí rozhodně nechybí.
Na začátku byla hromádka hlíny, na kterou si hráč před odpalem položil míček. Znamenalo to však, že golfista měl stále špinavé ruce. Proto George F. Grant - jihoafrický dentista - vynalezl dřevěný kolíček, který se zatlačil do země a na něj se postavil míček. Týčko se v nezměněné podobě používá dodnes. Týčko zapichuj do trávníku tak, že si napřed vložíš do dlaně míč a teprve pak zatlačíš na týčko přes plochu míče. Má to hned dvě výhody: půjde ti to snadněji a míček bude rovnou ležet na týčku.
číst dalšíČeská golfová federace ve spolupráci s golfovými kluby, hřišti, trenéry a dalšími golfovými subjekty představuje platformu Bav se golfem.
Bav se golfem nabízí produktovou mapu po celé České republice, sjednocuje obsah nabídky golfových hřišť ze všech regionů.
Bav se golfem, to je vše pro začínající, ale i pokročilé golfisty.